ارف

دوره-ارف-آموزشگاه-آوادیس-در-کرج
30
شهریور
3,000,000 ﷼

موسیقی کودکان (انگلیسی: Children’s music) سبکی از موسیقی است با سازبندی خاص و ملودی‌های ساده و شیرین که توسط آهنگسازان بزرگسال برای کودکان ساخته می‌شود و مخاطبانی تا سطح نوجوانان را در بر می‌گیرد. هدف اصلی از ساخت موسیقی برای کودکان، تفریحی و آموزشی است که در تعلیم و تربیت کودک برای: رفتار، آگاه‌سازی، یادگیری، مهارت‌ها، بازی‌ها،رقص و آشنایی با فرهنگ بومی نقش مهمی ایفا می‌کند.

کارل ارف آهنگساز، مربی و موسیقیدان آلمانی بود. او «مدرسه موسیقی و ورزش» را تأسیس نمود. وی بر خلاقیت و بداهه پردازی تأکید داشت و هدف اولیه موسیقی را پرورش خلاقیت و کشف توانایی‌های بالقوه کودکان می‌دانست. در متد اُرف عناصری مانند: بیان، آواز، ریتم و حرکت اساس و مبنای آموزش هستند. این شیوه با تکیه بر عناصر موسیقی، نمایش و حرکت، توانائی‌های ذهنی و جسمی، مهارت‌های شنیداری و رفتاری کودکان، ذوق درک موسیقی و زیبائی‌شناسی آن‌ها را تقویت می‌سازد و از طریق استفاده از سازهای جذاب و ساده استعداد موسیقی کودکان را پرورش می‌دهد. در سال ۱۳۴۸ «سعید خدیری» که دانش آموخته مکتب ارف در آلمان بود برای اولین بار این شیوه آموزشی را در ایران مطرح نمود

استاد مهدی آذرسینا در سال 1350 متد ارف را در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تدریس کرد و در سال 1353 کارگاه موسیقی تبریز را تاسیس کرد و فعالیت سنگینی را در امر آموزش موسیقی با استفاده از شیوه ارف صورت داد و در این راه به آموزش سازهای محلی و ملی نیز همت کرد و کلاسهای مختلفی را با تعلیم نوازندگان این سازها دایر نمود.

کتاب از متد ارف تا چهارگاه توسط مهدی آذرسینا با تلفیقی از شیوه آموزش موسیقی ارف و شناخت ریشه ای موسیقی ایران و درک نیازهای آموزش موسیقی تدوین شده است.

موسیقی ارف در آموزشگاه موسیقی چهارگاه توسط مدرسین مجرب به شیوه ایشان تدریس میشود

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

محتوای دوره

زمان: 8 هفته

برنامه درسی خالی است

0.0

0 رتبه بندی

5 ستاره
0%
4 ستاره
0%
3 ستاره
0%
2 ستاره
0%
1 ستاره
0%
3,000,000 ﷼

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *